AMASS Art on Margins, Art as Social Sculpture (prezentace kolegů z KVV PdF UK)

Vážené studentky a studenti,
srdečně zveme na představení projektu
AMASS Art on Margins, Art as Social Sculpture
v pondělí 11. 4. 2022 12-13.00 v č. 122

Anotace:
Vážení hosté z katedry výtvarné výchovy PF UK, doc. Marie Fulková a vedoucí KVK Magdalena Novotná PhD. představí evropský projekt AMASS Art on Margins, Art as Social Sculpture, ve kterém zkoumaly, jaké možnosti má umění v posilování sociální soudržnosti společnosti. Které bariéry brání rovnému přístupu ke kultuře? A jak zmírňovat uměním kulturní izolaci okrajových sociálních skupin? V jednotlivých experimentech (Neslyšící, sociálně znevýhodnění žáci, studenti se speciálními potřebami, distanční digitalizovaná výuka VV) zjišťovaly, jaké tyto bariéry v České republice jsou. Testovaly Open formu jako postup výuky VV a také možnosti zapojení umělce do výtvarných činností i přípravy  budoucích učitelů.

Srdečně zveme,
K. Dytrtová.