Katedra hudební výchovy

Katedra hudební výchovy

Katedra klade velký důraz na nabídku kvalitního studia bakalářských oborů (jednooborové hudební výchovy, dvouoborové kombinace učitelských studijních oborů a oboru Popularizace hudby a organizace hudebního života). Na ně je možné navázat nejen v magisterským dvouoborovým studiem, ale i studiem doktorským.

Činnost katedry se dále zaměřuje především na oblast uměleckou, muzikologickou a vědecko-výzkumnou. Dominantní postavení v oblasti umělecké mají pěvecké sbory (Dívčí komorní sbor PF UJEP, Chorea academica, NONA), neboť sborový zpěv má na naší katedře hudební výchovy silnou tradici.

Členové katedry se profilují především v oblasti umělecké, v jejich řadách tak působí sbormistři úspěšných sborových těles v celostátním i mezinárodním měřítku. Členové katedry úzce spolupracují s hudebními katedrami v Polsku, Slovensku, Slovinsku, Řecku, Německu, Rusku, Ukrajině, USA atd.)

Mezi zásadní aktivity katedry hudební výchovy bezesporu patří také vydávání odborného periodika AURA MUSICA zaměřeného na oblast hudebně teoretickou, historickou, interpretačně kritickou, ale především hudebně pedagogickou. Součástí periodika jsou nové kompozice, sborové úpravy, transkripce a aranžmá dobře využitelného a oblíbeného repertoáru především ve školních podmínkách.

Katedra hudební výchovy, jako pracoviště se silným odborným zajištěním, je pořadatelem pravidelných mezinárodních sympozií o sborovém zpěvu Cantus choralis, jehož se doposud zúčastnily desítky sbormistrů, pedagogů a studentů z domova i z mnoha evropských zemí a USA. Katedra dále každoročně zaštiťuje soutěžní festival sborové hudby Jirkovský písňovar.

Naše sbory

Sháníte-li trash metalovou kapelu, nemůžeme sloužit. Dáme ale ruku do ohně za to, že pokud sháníte skvělý pěvecký sbor, právě jste našli!

Chorea Academica

Chorea Academica

Kuželky

Kuželky

NONA

NONA

Kromě sborů nabízíme NAHRÁVACÍ STUDIO

I když nejsme jediní v kraji, nabízíme určitě jedno z největších studií. Vždyť u nás mohou nahrávat i velké pěvecké sbory a další tělesa.

Nástrojové a přístrojové vybavení studia: Grand piano Yamaha ¾, Clavinova Yamaha clp-138 (k dispozici jsou 3 nástroje)

Hardware: Universal Audio LA-610, RME Fireface 800, Mackie Control, 4 x K2 RODE nástrojový mikrofon, 1 x nejvyšší řada zpěvového mikrofonu Neumann, monitory KRK, Genelec dlouhé pásmo, Tannoy krátké pásmo

SYSTEM: Cubase SX

Možnosti využití: Studio je určeno k záznamu mluveného slova, sborového a sólového zpěvu, sólistů, komorních pěveckých a instrumentálních seskupení, mixingu a masteringu díky profesionálním plug-inům.

Cena pronájmu: Cena pronájmu činí 230,- Kč za každou započatou hodinu. Cena nezahrnuje honorář pro technika zvuku.

V případě zájmu kontaktujte Terezu Náhlovskou, která Vám poskytne bližší informace na telefonu 475 283 325 nebo e-mailem na tereza.nahlovska@ujep.cz