KE STÁTNÍM ZKOUŠKÁM SE SEZNAMEM PROSTUDOVANÝCH ODBORNÝCH ZDROJŮ

Vážené studentky a vážení studenti,

rádi bychom přispěli k neustálému zkvalitňování průběhu státních závěrečných zkoušek a také ke snížení případného stresu, který je s nimi zpravidla spojen. Velmi často v průběhu diskuse v rámci zkoušek dochází na dotaz, z jakých publikací a z jakých podkladových zdrojů se naši zkoušení kolegové na státní závěrečné zkoušky připravovali. Plně chápeme, že v průběhu zkoušky nemusí být vždy snadné si vzpomenout. Zároveň pro zkoušející může být zajímavým vodítkem možnost klást otázky či zavést diskusi na problematiku, která je obsažena ve zdrojích, z nichž student v rámci své přípravy vycházel a případně také respektovat odborné pojetí, které je v daných zdrojích obsaženo.

S platností od 17. 2. 2020 tedy pro všechny studenty ve všech formách studia ve studijních programech Speciální pedagogika (Bc. i NMgr.) a Sociální pedagogika (Bc. i NMgr.) platí, že povinným podkladem ke státní závěrečné zkoušce je seznam prostudovaných odborných zdrojů, z nichž student(ka) vycházel(a) při přípravě na státní závěrečnou zkoušku. Seznam je třeba vytvořit pro každou dílčí disciplínu státních závěrečných zkoušek. Ponecháváme na vašem uvážení, zda seznam vytvoříte jako souhrn za všechny otázky nebo přiřadíte dílčí zdroje ke každé otázce. Pro záznam zdrojů prosím použijte některou z platných citačních norem. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím neváhejte obracet na vaše vyučující, případně na vedoucího katedry.