Dívčí komorní sbor Kuželky

Dívčí / Ženský komorní sbor „Kuželky“ přijímá nové členky

JSME OTEVŘENI STUDENTKÁM ZE VŠECH FAKULT, VŠEM ZÁJEMKYNÍM I MIMO UJEP, ABSOLVENTKÁM I MLADÝM PANÍM.

ZKOUŠÍME KAŽDÉ ÚTERÝ 16:00 – 18:00 HOD.

PEDAGOGICKÁ FAKULTA

ČESKÉ MLÁDEŽE 8, UČEBNA Č. 325

Stručná historie Dívčího komorního sboru PF UJEP Ústí nad Labem

Dívčí komorní sbor PF UJEP – „Kuželky“ – Ústí nad Labem vznikl na podzim r. 1990. Repertoár je zaměřen především na skladby současných autorů a úpravy lidových písní a skladby tzv. populáru. Od svého vzniku získal řadu ocenění na našich i zahraničních festivalech a soutěžích. Mezi nejvýznamnější patří 1. místo ve španělském Cantonigros (1990), 1. místo a zlaté pásmo na Mezinárodním festivalu akademických sborů IFAS Pardubice (1998, 2002, 2014), Ohrid (Makedonie) – 8. místo z 50ti sborů,  Trnavské zborové dni – Zlaté pásmo. V roce 2009 účinkoval v pražském „Rudolfinu“ na 3. Abonentním koncertu České filharmonie „Pocta tvůrcům“ k nedožitým 80. narozeninám Petra Ebena.

V roce 2015 uskutečnil slavnostní koncert k 25. výročí založení a vydal DVD z koncertu. Rovněž se zúčastnil VI. Mezinárodního sborového festivalu „Musica Sacra a Roma“ v Římě, kde získal stříbrné diplomy v kategoriích Musica sacra a Musica profana.

V roce 2016 na 24. Mezinárodním festivalu akademických sborů IFAS Pardubice získal v kategorii ženských sborů Zlaté pásmo – 1. místo s postupem do GP, v kategorii populární hudby Zlaté pásmo – 2. místo.

V roce 2017 úspěšně reprezentoval naše sborové umění na Mezinárodním sborovém festivalu Leonardo da Vinci ve Florencii, kde v kategorii komorní sbory obsadil 1. místo s postupem do GP.

V roce 2018 se zúčastnil jubilejního 25. ročníku Mezinárodního festivalu akademických sborů IFAS Pardubice. Zde v kategorii ženské sbory získal Stříbrné pásmo s postupem do GP, dále Stříbrné pásmo v kategorii jazz, pop, spirituál a Stříbrné pásmo v kategorii o Cenu Bohuslava Martinů.

V roce 2019 uskutečnil koncertní zájezd na hudební festival AUGUST 2019 v Chorvatsku. Zde uskutečnil 3 koncertní vystoupení a to v kostele Sv. Antuna v Cirkevnici, v Bribiru na Vinodolských kulturních dne a dále v Crikvenici na náměstí Trg Hygia pro širokou veřejnost.

V roce 2020 z důvodu pandemie koronaviru se všechny plánované koncerty a festivaly neuskutečnily. V roce 2021 uskutečnil sborové soustředění, na kterém připravoval repertoár na koncertní vystoupení v rámci XV. Mezinárodního sympozia o sborovém zpěvu „Cantus choralis 2021“. V září r. 2022 se sbor úspěšně zúčastnil 11. Mezinárodního sborového festivalu Canco Mediterrania v Lloret de Mar – Španělsko, kde obsadil stříbrné pásmo. Zde rovněž účinkoval na koncertě v barcelonské katedrále sv. Eulálie.

V listopadu r. 2022 uskutečnil slavnostní koncert k 30. (resp. 32.) výročí činnosti sboru. Koncert proběhl v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem.

 

Pravidelně pořádá společně se sbory a sólisty katedry hudební výchovy PF UJEP Jarní (Májové) a Vánoční koncerty a další příležitostná vystoupení.

Sbormistrem od založení je doc. Vladimír Kuželka.