Novinky CPP pro akademický rok 2023/24

Vážené studentky, vážení studenti,

vítejte v novém akademickém roce 2023/2024!

I letos na vás čeká v rámci Centra pedagogických praxí několik změn. První výraznou změnou je, že do našeho týmu vítáme paní kolegyni Mgr. Karolínu Jánskou Neumann, která nahradí paní kolegyni Markétu Kmínkovou na pozici sekretářky CPP. Kontakt na ní naleznete zde.

Další patrnou změnou jsou úpravy na našich webových stránkách, vyslyšeli jsme také četné volání po digitalizaci a díky tomu zavádíme odevzdávání většiny dokumentů pouze v elektronické podobě do IS STAG do modulu Praxí.

Jedná se o tyto dokumenty:

• Žádosti o uznání praxe ve standardním studiu i pro CCV,
  • Dohodu o realizace praxe,
  • Rozvrh,
  • Portfolio,
  • Protokol o absolvování praxe a hodnocení studenta.

Dva dokumenty budou mít jiný režim odevzdávání:

Jedná se o tyto dokumenty:

• Dohoda o provedení práce mentora praxe (DPP) – tu je stále nutné doručit v tištěné podobě s originálním podpisem,
  • Výkaz práce mentora praxe – ten se odesílá na e-mail: cpp.dohody@ujep.cz

Nahrávání dokumentů v elektronické podobě vám bude zpřístupněno až po té, co budete mít dokončený předzápis předmětů na ZS. Předpokládaný termín zpřístupnění je tedy pondělí 2. 10. nebo úterý 3. 10.

U studentů v prezenční formě studia bude navíc zaveden a testován tzv. „Reflektivní seminář“, bude se jednat o studenty Andragogiky, Sociální pedagogiky a Speciální pedagogiky v prezenční formě studia, více informací a detaily budou studentům předány na úvodních schůzkách v prvním týdnu nového akademického roku 2023/2024, případně také hromadnými e-maily.

Přibyla samostatná kapitola Možnosti uznávání praxe, odkaz na ni naleznete zde.

S podkapitolami:

Děkujeme za pochopení a jsme připraveni odpovídat na vaše případné dotazy.

Jinak vám všem přejeme úspěšný vstup do nového akademického roku!

Tým CPP

26. 9. 2024