Studentská vědecká konference a setkání s doktorandy se uskuteční už 6. listopadu

Připomínáme z Kalendáře akcí dvě události, které se uskuteční v příštím týdnu 6. listopadu:

Škola, jazyk, literatura 2019
datum: 6. listopad 10 h
místo: CS-502
formát: Studentská vědecká konference
pořadatel: KBO PF UJEP
kontakt: PhDr. František Čajka, Ph.D. (frantisek.cajka@email.cz)
cílová skupina: studenti bakalářských, magisterských a doktorských programů. Tematické okruhy: dějiny a současný stav školství; vývoj a současný stav jazyka a literatury.

GRAFICKÁ POZVÁNKA ZDE

Setkání s doktorandy / Jak psát disertační práci I. aneb Lingvistická analýza literárního textu jako prostředek pro interpretaci terminologicko-konceptuálních pojmů současné teorie vyprávění

datum: 6. listopad 15 h
místo: CN-440
pořadatel: Mgr. Vladimír Trpka, Ph.D.
kontakt: KBO PF UJEP / Anotace: Přednáška se bude věnovat metodologickým otázkám a praktickým postupům psaní disertační práce založené na obsáhlé materiálové základně z beletristických textů. Jak stanovit korpus textů, jak postupovat během čtení, jak vypisovat, indexovat, anotovat a komentovat pasáže se sledovanými jevy a jak induktivním postupem vytvářet příslušné významové pole literárněvědného pojmu, to jsou základní témata, na které se zaměří úvodní část přednášky. Ve druhé části autor představí svoje zkušenosti s psaním textu disertační práce v časovém vytížení.
cílová skupina: studenti oboru Teorie vzdělávání v bohemistice

GRAFICKÁ POZVÁNKA ZDE