Dne 22. 1. 2019 zemřel prof. PaedDr. Jaroslav Brožek, CSc.

Dne 22. 1. 2019 zemřel prof. PaedDr. Jaroslav Brožek, CSc., významná osobnost české výtvarné pedagogiky, teorie barvy, pedagog, metodik a malíř.

Vystudoval obor Výtvarná výchova, modelování a deskriptivní geometrie v Praze a začal vyučovat v Teplicích. V Ústí nad Labem připravoval koncepci výuky výtvarné výchovy pro pozdější pedagogickou fakultu, kde pracoval. Následkem vyslovení nesouhlasu se vstupem vojsk Varšavské smlouvy nejprve pracoval jako učitel na základních školách a později jako písmomalíř podniku Repro. Po revoluci byl rehabilitován a působil jako vyučující Pedagogické fakulty UJEP.

Zabýval se teorií barvy, a to na metodické i výzkumné úrovni. Autor či spoluautor celé řady učebnic, publikací a novinových článků, některé vydával pod krycími jmény (Ivana Brožková, Josef Hron.)