Studentský ediční tým

Co je SET?

SET (Studentský ediční tým) je sdružení studentů katedry bohemistiky a katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP, které nabízí komplexní či dílčí služby související s vydáváním publikací na UJEP. Náš tým převezme „rukopis“ v digitální podobě, projde s vámi veškeré dílčí kroky práce na knize, stanoví harmonogram práce a následně se již můžete těšit na fyzické předání knihy k dohodnutému datu. Konzultace jednotlivých kroků během přípravy knihy a reflektování vašich požadavků je samozřejmostí. Kromě samotné práce s textem máme také zkušenost s přípravou podkladů pro zadávací řízení realizované Oddělením veřejných zakázek v rámci systému DNS či s žádostí o ISBN. Snažíme se, aby byly z naší strany vždy zadavateli detailně vysvětleny veškeré kroky, které budeme muset realizovat.

Nemáte zájem o naše komplexní služby? Nevadí, čtěte dále...

Členové SET jsou také připraveni pomoci s dílčími pracemi na textech. Můžete si nechat udělat pouze korekturu textu, technickou redakci, grafický návrh publikace, sazbu apod. Konkrétní činnosti se ujme specializovaný pracovník našeho týmu, se kterým pak budete konzultovat jednotlivé kroky.

Máte obavy o kvalitu odvedené práce?

Náš tým má vypracovaný systém kontroly kvality. Pokud využijete naše komplexní služby, budete mít jistotu, že váš text projde třemi pracovními skupinami: korektorskou, ediční a grafickou. Každou z těchto skupin vede doktorand se zkušenostmi z dané oblasti a kontroluje práci proškolených studentů. Právě doktorand je garantem kvality výstupu dané pracovní skupiny a má s danou oblastí zkušenosti i mimo UJEP.

Jak bude probíhat spolupráce a s čím je nutné počítat?

Po prostudování podkladů vás seznámíme s harmonogramem práce. Zadavatelé zakázky jsou mnohdy překvapeni, že práce na knize trvají déle, než se původně domnívali. Naším cílem je podílet se na vydávání kvalitně zpracovaných publikací a tato práce nějaký čas zabere. Pokud zároveň bude nutné soutěžit poskytovatele tiskařských služeb, jedná se o další časovou prodlevu. Některé práce je možné dělat v souslednosti, některé však ne – nelze například žádat o ISBN, dokud nemáme hotovou sazbu (uvádí se počet stran publikace), stejně tak nelze soutěžit tiskaře, dokud neznáme přesný rozsah publikace. Celkový čas práce na knize včetně realizace zadávacího řízení v současné době trvá cca 2 až 3 měsíce. Je nutné také vést v patrnosti, že během práce na knize musí také sám autor opětovně text přečíst a schválit jednotlivé navrhované zásahy.

V jaké podobě by měly být podklady?

Text musí být v editovatelném formátu, tedy .doc, .docx, .odt, .rtf apod. Pokud text obsahuje obrazový materiál, je nutné jej předat ve vysoké kvalitě mimo textový soubor, nejlépe ve formátech .jpeg či .tiff. S vloženým vizuálním podkladem do textového souboru nelze při sazbě pracovat tak, aby byla zaručena kvalita výstupu.

Jak mohu služby zaplatit?

Služby poskytované SETem je možné v rámci mezifakultní spolupráce proplácet vnitrofakturou, případně je možné na dílčí práce zaměstnat konkrétního člena SET formou DPP. Kalkulace odměny probíhá vždy individuálně. V případě využití komplexních služeb je nutné počítat s cca 20 000 Kč. Náklady na tisk si každý zadavatel hradí ze svých vlastních zdrojů.

Kontaktní údaje SET

hlavní kontaktní osoba: Tomáš Suk, tel.: 775 615515, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Garanti kvality

korektury: Mgr. Tereza Mikulášková, katedra bohemistiky, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ediční práce: Mgr. Tomáš Suk, katedra bohemistiky, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
grafické zpracování a sazba: Mgr. Miloš Makovský, katedra výtvarné kultury, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
další členové týmu: Štěpán Mandičák, Jiří Poživil, Marta Křížová, Michaela Schwarzová, Karla Suk

kancelář č. 525, 526 (nová budova)